“OTOLİRA: NAKİT ALIM NOKTALARI”

Otolira size tarafsız, ücretsiz, zahmetsiz, ekspertizli ve güvenilir bir satış süreci sağlar. Aracınız için ön fiyat teklifi alabilir; bağımsız Otoraporlama süreci sonrası aracınızı hemen satabilir, paranızı anında nakit alabilirsiniz.

Aracını satmak için ilan sitelerine ilan vermek veya onlarca kişiyle iletişim kurmak zorunda değilsin. Hemen OTOLİRA sistemine aracının bilgilerini girip hızlı bir şekilde ön fiyat alabilirsiniz. Sonrasında randevu alıp, aracını anında değerinde nakde çevirebilirseniz.

Otomobil satışında yenilikçi, teknolojik, hızlı ve güvenli bir platform

Otolira, Danimarka, Almanya, Avustralya, Brezilya ve Amerika dahil olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde uygulanan iş modelini Türkiye’ye getirerek ve araç satışlarında yaşanan olumsuz deneyimlere son vererek, hızlı, kolay ve güvenilir satış süreci sağlamaktadır.

Otolira, online fiyat teklifi ve hızlı satış kapama ile zamandan tasarruf ederek, tarafsız ve uzman ekspertiz raporuna göre doğru bir değerleme ile aracınızı zahmetsizce nakde çevirmenizi sağlar. İkinci el otomobil satışı süreçlerine konfor getiren Otolira, Türkiye genelinde hızla şubeleşen Otorapor oto ekspertiz merkezleri ile kolay ulaşılmayı hedefliyor. Aracınız için ücretsiz ve kolay bir şekilde online fiyat teklifi alabilir, hemen randevunuzu oluşturup, kısa bir sürede aracınızı rahatça satabilirsiniz.

İkinci el otomobil satışlarında yeni bir standart

Otolira, araç satışında yaşanan olumsuzlukları ve doğabilecek problemleri ortadan kaldırıyor. Güvenilir ve hızlı satış sistemi ile size kaliteli bir deneyim sunuyor.

Aracınız için ücretsiz ve kolay şekilde doğru bir ön değerleme ile online fiyat teklifi alabilirsiniz. Otolira.com web sitemiz üzerinden randevunuzu oluşturmanızın ardından deneyimli Otorapor ekspertiz uzmanlarımız tarafından detaylı oto ekspertiz raporu çıkartılır. Ekspertiz sonrasında aracınıza anında nihai alış teklifi verilir. Aracınızı rahatça nakde çevirir, paranızı aynı saat içinde hemen alabilirsiniz.


ARACINI GÜVENLE NAKDE ÇEVİRME YARDIMCINIZ

Otolira kimdir?

Otolira; kuyumcuda çeyrek altın bozdurmak kadar kolay şekilde otomobilinizi nakde çevirmenizi sağlayan bir sistemdir.

Aracınıza, Otorapor Oto Ekspertiz merkezleri içinde bulunan, Otorapor Akademi mezunu eksperlerin kontrolünde; yeni nesil fiyat analiz ve otomobil pazarı izleme yazılımı olan Indicata ile fiyat değerlemesi yapılır.

Otorapor Oto Ekspertiz merkezlerinde bulunan uzman ekspertiz ustaları; aracın 501+ nokta kaporta-boya ve motor-mekanik ekspertiz değerlendirmelerini yapar. Aracınızın gerçek değerinin tespit edilmesi için Avrupa Birliği ülkelerinde 1996 senesinden beri online otomobil alım operasyonları yürüten Danimarka merkezli Indicata Türkiye ofisiyle hızlıca verileri paylaşır. Bu veriler sonrasında aracınızı gerçek değerinde, anında nakde çevirmiş olursunuz.

OTORAPOR: teknik cihaz, ekipman ve robotlarla ikinci el araçların kaza/arıza durumlarını test ve muayene edip, detaylı oto ekspertiz raporu düzenleyen, Türkiye’nin ilk profesyonel, tarafsız, bağımsız ve tam donanımlı oto ekspertiz kuruluşu ve ikinci el oto test check-up merkezidir. 2007 yılında İstanbul’da faaliyete başlayan OTORAPOR, bugün ülke çapına yayılmış geniş bayi ağı ile birçok yerli ve ithal aracın alım – satım öncesi ekspertizini bağımsızlık ilkesiyle hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Aracımı Otolira sistemi ile nakde çevirmek istiyorum, süreç nasıl işliyor?

“Otolira” sürecinde aracınızın bilgilerini girerek güncel pazar koşullarına göre aracınız için bir ön fiyat alıyorsunuz. Bu ön fiyatı uygun bulmanız durumuna size en yakın OTORAPOR noktamızdan uygun bir zaman için randevu oluşturarak aracınızı ekspertiz yapmamız için getiriyorsunuz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra aracınız için nihai teklifimiz belirleniyor. Teklifimizi kabul ederseniz sizinle birlikte noter işlemlerini gerçekleştirip, banka hesabınıza ödemeniz bir saat içinde gerçekleştiriliyor.

Önemli hatırlatma!: Aracınızın ekspertizinin doğru yapılabilmesi için aracınızın yıkanmış ve temiz olması gerekmektedir.

Hangi araçlar için “Otolira” ile teklif alabilirim?

‘Otolira’ kapsamında pert, sel ve su hasarlı araçlar hariç tüm araçlar için teklif alabilirsiniz.


“Otolira” ile aracımı satmak istiyorum ama listede aracımı bulamıyorum ne yapmalıyım?

Aracınız Otolira satın alma kriterlerine şimdilik uymuyorsa, siz aracınızın bilgilerini yine de bizimle paylaşın. Biz de sizin için çözüm üretmeye çalışalım.

“Otolira” ile aracımı kim satın alacak?

Otorapor randevunuz sonucunda aracınıza ekspertiz yapılıp nihai teklifimizi size sunduğumuzda, teklifimizi kabul etmeniz durumunda, aracınızı yetkili Otolira satın alma uzmanımız satın alacaktır.

Satıcı olarak aracım ile ilgili beyan etmem gereken noktalar nelerdir?

Aracınızın pert kaydının, haciz durumunun (varsa) belirtilmesi, kilometresinin orijinal olması, yedek anahtarının olup/olmadığının bilgisi, doğal afetlerde hasar görme durumu (sel, dolu, terör vb.) ve ağır hasarının olması durumları özellikle beyan etmeniz gereken noktalardır.

“Otolira” teklifiniz ne kadar süre geçerli?

Web sitemizden verilen ön fiyat 3 iş günü süresince geçerlidir. (Aracın kilometre yapmamış olması gereklidir) 3. günden sonra tekrar fiyat almak isterseniz, web sitemizden aracınızın bilgilerini girerek güncel Pazar koşullarına uygun yeni ön fiyat teklifimizi alabilirsiniz.


Aracıma verilen “Otolira” fiyatı nasıl belirleniyor?

Aracınız; pazardaki arz-talep dengesinin yapay zeka, makine öğrenmesi, ilan sitelerinin değerlemes ve akıllı veri yardımı ile dinamik olarak değerlendirilip, kaporta, boya-değişen ve tramer bilgileri de göz önüne alındıktan sonra, size en doğru “OtoLira” fiyat teklifi verilir.

“OtoLira” teklif koşulları nelerdir?

Fiyat teklifi, aracınıza ait verdiğiniz bilgiler baz alınarak verilir. Eğer teklif alma aşamasında verilen yıl, marka – model, versiyon, km, hasar, boya – değişen bilgilerinde fark var ise, fiyat teklifi geçerliliğini kaybedebilir. Otorapor incelemesi yapıldıktan sonra satın alınabilmesi için aracın aşağıdaki koşulları karşılaması gerekir:

Aracın vergi/ceza borcunun olmaması, araç üzerinde haciz/ipotek bulunmaması,
Araç ruhsat sahibinin veya vekalet verdiği kişinin noterde bulunması,
Araç ruhsat sahibinin, aracı en az 15 gün önce satın almış olması,
Araç muayenesinin en az 15 gün geçerli olması,
Yedek anahtar ve kullanım kılavuzunun olması (Aracı almamıza engel değildir ancak eğer yedek anahtar yoksa fiyat revize edilecektir)
Aracın ağır hasarlı/pert geçmişinin olmaması,
Araç hava yastığı kazası, işlemli/açılmış olmaması,
Araçta arıza lambası yanıyor olmaması,
Aracın TRAMER'inde sel/su/ağır dolu hasarı/yıldırımdan dolayı hasarı bulunmaması,
Tavanda boya ya da değişen olmaması,
Ağır hasar kayıtlı, şasi işlemli olmaması,
Motor arıza veya airbag ışığının yanmaması,
Bagaj havuzu işlemli ya da hasarlı olmaması.

Araç satış işlemlerinde komisyon alınmakta mıdır?

Otolira olarak araç satış işlemlerinizden komisyon almıyoruz. Verilen satış fiyat teklifini kabul ettiğiniz takdirde kesintisiz nakit ödeme alırsınız.

Verilen ön fiyat teklifinizi beğendim. Sonraki aşamalar nelerdir?

Fiyat teklifini beğendiyseniz, “Otorapor randevusu al” bağlantısına tıklayarak en uygun Otolira araç satın alma noktasından randevunuzu almanız gerekmektedir.

Aldığınız ön fiyat teklifi ve seçtiğiniz randevu bilgileri e-mail ve sms ile size gönderilir.

Müşteri hizmetlerimiz sizi arayarak Otorapor ekspertizi için gün ve saati teyidi alır.

Otorapor noktasında aracınız bağımsız ve tarafsız bir şekilde incelenir. Verdiğiniz araç bilgileri geçerli ise verilen nihai fiyat üzerinden noter satışı tamamlanmak üzere süreç başlatılır.

Noter süreci sonrasında, Otorapor’un gözetiminde araç alış işlemi gerçekleşmiş olur.

Ödeme nasıl yapılacak?

Tüm kontroller sonrası son fiyat teklifinde anlaşıldığında, noter üzerinden satın alma tamamlanır. Satış işlemi sırasında aracınızda vergi/ceza borcunun olmaması veya araç üzerinde haciz/ipotek bulunmaması durumunda; ödemeniz 1 saat içerisinde hesabınıza banka transferi ile gönderilir.

Araç satış işlemlerinde ödemenizi sadece banka transferi yolu ile gerçekleştirilir. Çek, senet vb. gibi ödeme yöntemleri geçerli değildir. Noter işlemleri sırasında banka transferi ile işlem gerçekleşecektir.

Araç satış işlemi, Takasbank tarafından sunulan, TaşıtTakas portalı tarafından %100 güvenli ticaret sistemiyle yapılır. Tüm masraflar Otolira tarafından karşılanır.